تهران، خیابان شريعتى، خیابان یخچال ، بعد از دانشكده داروسازى، پلاك ٨٧ ،طبقه دوم، واحد ۸

دکتر اردلان صالحیان / خدمات دندانپزشکی زیبایی / کلیدی ترین نکات برای انتخاب دندانپزشک زیبایی
بهترین دندانپزشک زیبایی

کلیدی ترین نکات برای انتخاب دندانپزشک زیبایی

آنچه می خوانید...

داشتن دندان های سفید و مرتب یکی از نعمت های الهی است که این روز ها توسط علم پزشکی تا حد بسیار زیادی قابل اصلاح و قابل انجام شده است. روش های متعددی وجود دارد که فرد با مراجعه به پزشک بتواند مشکلات دهان و دندان خود را برطرف کند و ازداشتن لبخندی زیبا محروم نشود. اما پیدا کردن بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران چگونه است؟ همه ما در طول زندگی بارها و بارها به دلایل مختلفی از قبیل جرم گیری، جراحی لثه، کشیدن دندان و غیره به مطب دندانپزشکی مراجعه کرده ایم. قطعا هیچکدام از ما دوست نداریم دندان های خود را بر اثر اشتباهات پزشکی از دست بدهیم و یا مشکلات زیادی سر راه ما ایجاد شود. بنابراین مراجعه به یک فرد متخصص در این زمینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما در این مقاله میخواهیم به تمام این جوانب بپردازیم. با ما همراه باشید.

دندانپزشک زیبایی

علم دندانپزشکی رابطه مستقیمی با زیبایی دارد. بسیاری از روش های درمانی که برای دندان هایمان به کار میبریم به نوعی زیبایی هم محسوب میشود. پس این دندانپزشکان هستند که می توانند لبخند زیبایی را به ما هدیه کنند.

اصلاح و ترمیم دندان های ناسالم علاوه بر درمان و کمک به سلامت جسمی باعث ایجاد حس اعتماد به نفس در فرد میشود. بنابراین به طور کلی زیبایی با دندانپزشکی با یکدیگر عجین شده و یکی از پرطرفدارترین علم های پزشکی است که  به نوعی همه افراد جامعه را با خود درگیر کرده است.

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشک زیبایی چه کسی است؟

دندانپزشکی زیبایی که تلفیقی از علم و هنر است، رشته ای در دندانپزشکی است. به طور کلی فردی است که در درمان و ترمیم دندان ها به منظور افزایش زیبایی و سلامت دندان ها می کوشد و در این زمینه فعالیت دارد. دندانپزشک زیبایی با بررسی و استفاده از تصویر برداری های مختلف پزشکی و همچنین مشاهده فک و صورت و در نظر گرفتن شرایط دندان های فرد سعی می کند بهترین راه های درمانی را برای هر فردی پیشنهاد بدهد. اما حقیقتا آنچه که پزشک تشخیص می دهد و آنچه که درعمل برای شما به اجرا در می آورد تا حد بسیار زیادی به توانایی پزشک و مهارتهای او بستگی دارد. به همین دلیل است که شناخت یک دندانپزشک خوب برای همه اقشار جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به شرح این موضوع می پردازیم که یک دندانپزشک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های دندانپزشک خوب

دندانپزشک زیبایی چه خدماتی ارائه می کند؟

 درادامه مطلب به شرح خدماتی که توسط دندانپشکان زیبایی انجام می گیرد می پردازیم.

 • طراحی لبخند دیجیتال
 • کامپوزیت دندان
 • لمینت دندان
 • بلیچینگ دندان
 • ایمپلنت دندان
 • پروتز دندان
 • بریج دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • باندینگ دندان
 • جراحی دندان عقل
 • روکش دندان
 • جراحی لیفت لثه با لیزر
 • جراحی فک
 • افزایش طول تاج دندان
 • درمان بیماری های لثه
 • درمان ریشه دندان

برخی از نمونه کارهای دندانپزشک زیبایی

اینستاگرام دکتر صالحیان
اینستاگرام دکتر صالحیان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از روش های بسیار محبوب است چراکه به ساختار طبیعی دندان آسیب بسیار کمی وارد می کند. کامپوزیت به منظور ترمیم دندان هایی انجام می گیرد که به علت پوسیدگی یا به دلایل مختلف دچارنقص شده اند.

که دندانپزشک زیبایی گونه ای از رزین و پلاستیک  را برای پر کردن حفره ها و ناهنجاری های دندان از آن استفاده می کند. که به عنوان چسب و برای استحکام دندان ها از آن استفاده می شود.

کامپوزیت دارای انواع مختلفی است نانو کامپوزیت قابلیت پوش بالایی دارد که در برابر ساییدگی استحکام بسیار بالایی دارد . این نوع از کامپوزیت برای دندان های عقبی نیز بسیار مناسب است.

اغلب کامپوزیت ها بر اساس فرم صورت و شکل دندان هر فرد انتخاب می شوند. به عنوان مثال برای صورت های گرد از کامپوزیت های برجسته و بلند استفاده می شود. برای دندان های چهار گوش و نیش های بلند و تیز از کامپوزیت های نیرومند استفاده می شود.

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

دندان ها به دلایل مختلفی ممکن است از دست بروند مثل شکستن، پوسیدگی، بیماری لثه و پریودنتال ،  جرم های دندانی و یا حتی ژنتیک. دندان های خراب یا ناسالم علاوه بر داشتن درد و ناراحتی موجب نازیبا دیده شدن دهان و دندان و از دست رفتن زیبایی لبخند میشود. به همین جهت ایمپلنت دندانی یکی از روش های اصلاح دندان ها است که امروزه توسط متخصصین دندانپزشکی با مهارت بالایی انجام می شود. ایمپلنت یک روش جایگزین مناسب برای دندان های از دست رفته محسوب میشود. در این روش پایه هایی  به واسطه عمل جراحی بر روی لثه های فرد قرار داده می شوند و روی این قطعه دندان های مصنوعی قرار می گیرد.

ایمپلنت ها به اندازه دندان های از دست رفته ساخته می شوند ، بدین طریق دندان ها به صورت طبیعی دیده می شوند.

ایمپلنتها انواع مختلفی دارند ازجمله Endosteal که  مشابه یک استوانه هستند و و در استخوان فک جایگذاری می شوند. و نوع Transos-tea که این نوع ایمپلنت به شکل فلز یا قاب منحنی است که از فک و استخوان لثه عبور می کند و به دهان می رسد.

نوع Subperiosteal از جنس تیتانیوم است و در زیر لثه و استخوان قرار می گیرد.

که هر کدام از این ها با توجه به شرایط بیمار و صلاح دید پزشک استفاده می شوند.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

یکی از سخت ترین درمان های دندانپزشکی ایمپلنت کامل هر دو فک است. افرادی که به هر دلیلی تمام دندان های خود را از دست داده اند و به دنبال جایگزین مناسب دندان ها می گردند. پزشکانی که می توانند ایمپلنت کامل دهان را ارائه کنند از جمله متبحر ترین و مجرب ترین پزشکان در حوزه دندانپشکی هستند. البته که باید در انتخاب پزشک متبحر دقت لازم را داشت. چرا که این جراحی بسیار جراحی سنگینی است و نیازمند دقت بالای پزشکی است.

مراحل ایمپلنت کامل دهان شامل تشخیص و برنامه ریزی ( قالب های تشخیصی ، سی تی اسکن/ف طراحی لبخند و غیره ) قرار دادن شش الی هشت ایمپلنت در فک بالا ، قرار دادن چهارالی شش ایمپلنت در فک پایین، ساخت پل های موقت ود رنهایت دندان های سرامیکی بادوام و طبیعی که با نوعی رزین مخصوص یا پیچ روی این ایمپلنت ها ثابت می شوند.


بلیچینگ دندان

بلیچینگ یکی از روش های سفید کردن دندان است که بسیار کارآمد بوده و طرفداران زیادی دارد. عوامل مختلفی در تغییر رنگ و زرد شدن دندان ها تاثیر دارند از جمله:

 • افزاش سن
 • استعمال دخانیات ( سیگار، قلیان )
 • مصرف خوراکی های رنگی
 • استفاده بیش از حد مجاز از فلوراید
 • پوسیدگی دندان ها
 • نازک شدن مینای دندان ها
 • ایجاد میکرو ترک در مینای دندان
 • ابتلا به یرقان شدید در دوران طفولیت

در روش بلیچینگ از ماده ای به نام پروکسید هیدروژن استفاده می شود . این ماده باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب شده می شود و به طور کامل لکه ها را از بین می برد.

بلیچینگ ماندگاری خیلی بالایی ندارد و بزاق دندان می تواند به مرور زمان بر روی آن تاثیر بگذارد.

بلیچینگ دندان در دو الی سه جلسه انجام می گیرد و علاوه بر آن در خانه به مدت 14 روز باید از مواد بلیچینگ استفاده شود. برای طی کردن درست مراحل بلیچینگ و گرفتن نتیجه مطلوب حتما با پزشک خود در ارتباط باشید و مشورت بگیرید.


اصلاح طرح لبخند

بسیاری از افراد مشکلاتی در دندان های خود دارند که با روش هایی که با عنوان اصلاح طرح لبخند نامیده می شود قابل اصلاح و برطرف کردن هستند. این روش برای افرادی مفید است که :

 • کسانی که بین دندان‌هایشان فاصله وجود دارد مخصوصا دندان‌های جلویی.
 • کسانی که دندان‌هایشان کج و نامرتب است.
 • کسانی که مشکلات فک و دندان مادرزادی دارند.
 • کسانی که دندان کشیده شده دارند و جای دندان‌ها خالی است.
 • کسانی که بعضی از دندان‌هایشان دچار لب پریدگی شده است.
 • و کسانی که رنگ دندان‌هایشان زرد شده و دور تا دور آنها را جرم گرفته

پروتز دندان

پروتز های دندانی انواع مختلفی دارند که با توجه به شرایط دندان های فرد و با تشخیص پزشک از آنها استفاده می شود. نوع اول پروتزها همان روکش های دندانی هستند. این روکش ها زمانی بر روی دندان ها قرار می گیرند که به علت های مختلفی مثل ساختار ضعیف دندان ها نیاز به مراقبت بیشتر دارند.

 نوع دوم که به عنوان پروتز ثابت دندان در بین مردم رایج شده است همان بریج یا پل دندانی است. از این پروتز زمانی استفاده می شود که فرد بین دندان از دست رفته خود، دندان سالمی داشته باشد که بتو÷اند از آنها به عنوان پل استفاده کند تا روکش های دندان روی آنها سوار شود. با قرار گرفتن بریج روی دندان علاوه بر زیبایی ظاهری دندان ها عمل جویدن و غذا خوردن برای فرد بسیار راحت می شود.

پروتز متحرک دندان نیز در دو نوع مختلف وجود دارد. پروتز های تکه ای که به راحتی بر روی دندان های از دست رفته قرار می گیرد و از دهان به راحتی خارج می شود.

پروتزهای کامل که اغلب افراد مسن و پدربزرگها و مادربزرگ ها از آنها استفاده می کنند. افرادی که همه دندان های خود را از دست داده اند می توانند از پروتز های متحرک یا همان دندان های مصنوعی استفاده کنند. افرادی که لثه های آنها ضعیف شده است و قابلیت قرار دادن ایمپلنت و استفاده از سایر روش ها را ندارند.


افزایش طول تاج دندان

جراحی افزایش طول تاج دندان به چه دلایلی انجام میشود؟ این جراحی برای افزایش سلامت دندان های زیر ناحیه لثه انجام می شود. بدین ترتیب می توان قسمت سالم دندان را از زیر لثه خارج کرد. این جراحی به دلایل زیر انجام می گیرد:


ترمیم کردن دندان های آسیب دیده : دندان هایی که بر اثر بیماری های لثه به دندان وارد میشود.

ایجاد زیبایی خط لبخند : خارج کردن قسمت اضافی بافت لثه که باعث حفظ بهتر بهداشت دهان و دندان شده و همچنین افزایش زیبایی لبخند با افزایش طول دندان ها.

قرار دادن روکش دندان : بعد از افزایش طول تاج دندان فضایی بین استخوان فک و دهان ایجاد می شود که با روکش کردن بافت لثه و استخوان آسیب نمی بیند.


ارتودنسی

ارتودنسی یکی از بهترین روش ها در درمان های زیبایی دندانپزشکی است. افرادی که دندان های فرورفته یا نامرتب دارند می توانند از روش ارتودنسی ثابت و یا ارتودنسی مترحک استفاده کنند.

ارتودنسی در سنین بالا می تواند چالشی برای افراد باشد. اما با انتخاب یک پزشک متبحر می توانید در سنین بالا نیز داشتن دندان های صاف و مرتب را تجربه کنید.


راه های شناخت دندانپزشک زیبایی

انتخاب روش درمانی برای هر فرد و نحوه انجام آن بستگی بسیار زیادی به تبحر و مهارت های دندانپزشک دارد فردی که بتواند مشکلات دندانی بیمار را به خوبی تشخیص دهد و به راه درمان ها کاملا مسلط باشد. روشهایی وجود دارد که شما می توانید با دنبال کردن آنها به بهترین دندانپزشک در تهران دست یابید.

جستجو در اینترنت

خوشبختانه با وجود فضای گسترده اینترنت اطلاعات بسیار زیادی در خصوص دندان پزشکی در دسترس همگان قرار دارد. با سرچ در اینترنت می توانید علاوه بر شناخت روش های درمانی مختلف نمونه کارهای پزشکان مختلف را ببینید و با آنها آشنا شوید. خوشبختانه پزشکان بسیاری در این زمینه فعال هستند تا بتوانند کاملترین اطلاعات را در اختیار عموم مردم قرار دهند.


پرس و جو از بیماران قبلی

هنگامی که به مطب یک پزشک مراجعه می کنید میتوانید بیماران دیگری که مراجعه کرده اند و تحت درمان قرار گرفته اند را ببینید. درمان هایی که برای هر فرد انجام گرفته متناسب با مشکلات دهان و دندان او بوده است و رضایت خاطر بیمار را فراهم آورده است.


جستجو در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام بستر بسیار مناسبی برای کسب اطلاعات بیشتر در هر زمینه ای است. به خصوص افرادی که به دندانپزشکان مجربی مراجعه کرده اند و تصاویر نمونه کارهای آنها در شبکه های اجتماعی وجود دارد. با دنبال کردن این صفحات می توانید نمونه کارهای پزشک را بیابید و بهترین نمونه کارها را ببینید.


پرس و جو از دوستان

یکی از قدیمی ترین و بهترین راه ها برای شناخت مسائل پرسوجو از دوستان و آشنایان خودمان است. همه ما در بین اطرافیان خود فردی را می شناسیم که در گذشته به پزشک مراجعه کرده و شناخت خوبی نسبت به آن دارد. پرسیدن و کسب اطلاع از چنین افرادی به ما م یتواند کمک بسیار بزرگی کند. از تجربه اطرافیان، دوستان و آشنایان خود هرگز غافل نشوید.

مشاوره انلاین دکتر اردلان صالحیان

نمونه کارهای دندانپزشک زیبایی

سوالات متداول

پاسخ متداول ترین سوالات دندان پزشکی

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تمام نکات مهمی که باید در انتخاب متخصص دندانپزشک زیبایی در نظر داشته باشید را عنوان کنیم. مساله همی که باید در نظر داشته باشید این است که در نهایت باید خود شما بتوانید با شناخت صحیح پزشک خود را بیابید و از او برای درمان دندان های خود بهره ببرید. بی تردید نتیجه بسیاری از درمان های پزشکی وابستگی مستقیمی به مهارت های پزشک شما دارد. به علاوه دسترسی آسان به پزشک مورد نظرتان با توجه به لزوم رفت و آمد به مطب برای تکمیل جلسات درمانی بسیار مهم باشد. سعی کنید پزشکی را انتخاب کنید که برای رفت و آمد به مطب او مشکلی نداشته باشید.

دسترسی آسان به مطب دندانپزشکی دکتر صالحیان

دکتر اردلان صالحیان

دکتر اردلان صالحیان

دندانپزشک زیبایی
فلوشیپ ایمپلنت نیویورک امریکا🇺🇸
و فلوشیپ زیبایی جنوا ایتالیا🇮🇹

8 پاسخ

 1. من 44 سالمه میشه دندون هامو ارتودنسی کنم ؟؟؟؟ البته یکی از دندونام بخاطر تصادف شکست و ایمپلنت کردم. ممنون میشم جواب بدین

  1. بله قابل انجام هست البته باید دندونها و فک شما مورد بررسی قرار بگیره و سپس اقدامات لازم برای انجام به شما گفته میشه

 2. لثه های من خیلی بلنده وقتی میخندم واقعا تو ذوقم میخوره سعی میکنم همیشه دهن بسته بخندم راهی هست برای رفع این مشکل؟ هزینه شو میشه بگین

  1. سلام بله دوست عزیز امکان پذیره با روش های اصلاح طرح لبخند لثه های شما مورد بررسی قرار میگیره و اصلاح میشه . هزینه ها به صورت حضوری و پس از معاینه خدمتتون اعلا میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.